Facebook ile bağlan security.login.close

Genç Emeklilik Planı

Gençsin, sen istersen geleceğini bugünden planlarsın!

Okul hayatı bitip çalışma yaşamına başladığında zaman tahmin ettiğinden hızlı akacak. Zamanı iyi değerlendirebilmen ve geleceğini planlaman için sana güzel bir önerimiz var. Avantajlı Genç Emeklilik Planı’nın gençlere özel avantajları ile Bireysel Emeklilik Hesabına sahip olabilirsin.

Emekli olmana daha yıllar olduğunu düşünsen de zaman hızla akıyor. Bireysel emeklilik hesabı ile bugünden yapacağın birikimler gelecekteki yaşamını güvence altına alacak tasarrufu yapmana olanak sağlayacak. Avantajlı Genç Emeklilik Planı ile geniş fon alternatiflerimizden yatırım tercihine en uygun fonları seçerek İş Portföy Yönetimi’nden profesyonel portföy yönetim hizmeti alabilirsin.

Ne Kadar Ödemeliyim?

Avantajlı Genç Emeklilik Planı'na dâhil olabilmek için ayda sadece 99 TL katkı payı ödemen yeterli. Eğer bütçen yeterliyse daha fazla katkı payı ödeyebilir ve böylelikle yapacağın birikimin daha fazla olmasını sağlayabilirsin.

Katkı payı ödemelerini istersen aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık dönemlerle, İş’te Üniversiteli kredi kartına otomatik ödeme talimatı vererek ya da nakit olarak gerçekleştirebilirsin.

Genç Emeklilik Planı'nın Sana Sunacağı Avantajlar

  • % 25 Devlet Katkısı

Düzenli veya toplu olarak yatırdığın tüm katkı paylarının %25'i oranında devlet katkısı avantajından faydalanabilirsin. Bir takvim yılı için ödenen devlet katkısı, ilgili takvim yılı için belirlenen yıllık toplam brüt asgari ücretin %25'ini aşamıyor.

  • Yatırım danışmanlığı Hizmeti

Avantajlı Genç Emeklilik Planı kapsamında İş Portföy Yönetimi tarafından hazırlanan "Yatırım Danışmanlığı Bülteni" ile yatırım kararlarını yönlendirebilirsin.

  • Kariyer Koçluğu Hizmeti

Yeni mezun veya iş arayışında isen, bu hizmet tam sana göre! Sadece bu plana özel sunduğumuz kariyer koçluğu hizmeti ile, istersen telefon/Skype ile istersen yüz yüze görüşmek üzere anlaşmalı koçluk ofislerimizden randevu alarak, akademik veya iş hayatınla ilgili uzman desteği alabilirsin.

  • Sosyal Güvenlik Danışmanlığı Hizmeti

Sadece bireysel emeklilik hesabı sahibi müşterilerimize özel sunulan bu hizmet sayesinde sosyal güvenlik sistemi hakkındaki tüm sorularını uzman danışmanımıza yöneltebilirsin.

Giriş Aidatı


Avantajlı Genç Emeklilik Planı'nda sözleşme başlangıç tarihinde giriş aidatı alınmaz!

Avantajlı Genç Emeklilik Planı’ndan ayrılman durumunda alınacak giriş aidatı, sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren planda kalınan süreye göre değişir. Sözleşme yürürlük tarihinden itibaren 5 yıl sistemde kalınması halinde, ayrıca yaşam kaybı ve sakatlık durumlarına bağlı ayrılmalarda giriş aidatını tahsil etmiyoruz.

Başlangıçta

0-60 ay arasında ayrılma halinde

61. aydan itibaren ayrılma halinde

Alınmaz

Aylık Brüt Asgari Ücretin %8,5’i x 5 –(Ayrılma tarihine kadar yapılmış kesinti toplamı**)

Alınmaz


**Kesinti toplamı sözleşme süresi içerisinde yapılan giriş aidatı, yönetim gider ve ek yönetim gider kesintilerinin tamamını ifade etmektedir.

Yönetim Gider Kesintisi

Sözleşmenin 1. yılından itibaren 5. yılın sonuna kadar aylık brüt asgari ücretin %6,5'inin on ikide biri tutarında, aylık olarak, birikiminden indirilir. 6. yıl ve sonrasında ise herhangi bir yönetim gider kesintisi alınmaz.
Katkı payının ödeme tarihini takip eden 3 ay içinde ilgili hesabına herhangi bir ödeme yapmaman durumunda ödemeye ara vermiş sayılırsın. Ödemeye ara vermen durumunda, ara verme süren boyunca, birikiminden ara verdiğin her tam ay için aylık brüt asgari ücretin %8,5'inin on ikide biri tutarında ek yönetim gider kesintisi alınır.
Sözleşmenin ilgili yılında yapılan yönetim gider kesintisi, ek yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı kesintilerinin toplamı her yıl için aylık brüt asgari ücretin  %8,5'ini geçmeyecektir.

*Brüt asgari ücret tutarları mevzuatta belirlendiği şekilde uygulanır.

Fon Toplam Gider Kesintisi

Bireysel emeklilik mevzuatına göre; emeklilik şirketlerinin, emeklilik yatırım fonlarına ilişkin giderleri karşılamaları için fon net varlık değeri üzerinden fon toplam gider kesintisi (fon işletim gideri kesintisi ve fona ilişkin saklama, denetim, işlem masrafları, vb. giderler) yapabilecekleri öngörülür.

Avantajlı Genç Emeklilik Planı'ndaki her bir emeklilik yatırım fonundan, belirli oranlarda fon işletim gideri ve toplam gider kesintisi uygulanır. Fon detayları ve gider oranları için http://www.anadoluhayat.com.tr/bireysel-emeklilik/urunlerimiz/genc-emeklilik-plani linkini tıklayabilirsin.
eymibaby
--> --> --> --> --> -->